Šestošolci  in učiteljica Tatjana Peršak smo sodelovali v nacionalnem UNESCO projektu VZGAJAMO ZELIŠČA “V starem iščem novo”, ki ga je koordinirala OŠ »Jožeta Krajca« iz Rakeka.

Odločitev, da sodelujemo v projektu ni bila težka, saj smo skrbniki zeliščnih krogov  v naravoslovni učilnici pred šolo postali v začetku šolskega leta. V jeseni smo zelišča pobrali in posušili. Pozimi smo si večkrat skuhali zdravilni čaj. Vrečke s posušenimi zelišči so bile tudi na kulturnem bazarju. Raziskovali smo uporabnost zelišč v kulinariki in zdravstvu. Rezultate smo združili v razstavi, ki smo jo postavili v avli šole. Iskali smo različne recepte za jedi  v katerih smo uporabili zelišča iz našega vrta. Odločili smo se, da bomo učencem iz Rakeka posredovali recept za krompirjevo juho, ki so ji na Koroškem včasih rekli »rpičeva župa«. Naučili smo se, da se iz krompirja z nekaj dodatki in zelišči skuha okusna juha. V Libeliški kuharici smo prebrali, da je bila juha obvezna jed pri zajtrku in kosilu. Spomladi, ko je sonce prebudilo tudi naša zelišča, smo skrbno prenovili zeliščne kroge, da bo rast bujna in dišeča.

Tatjana Peršak

(Skupno 32 obiskov, današnjih obiskov 1)