Naziv Kulturna šola

PRVA OSNOVNA ŠOLA SLOVENJ GRADEC – KULTURNA ŠOLA

Created by Readiris, Copyright IRIS 2005

Na Prvi osnovni šoli Slovenj Gradec smo ponovno pridobili oz. obnovili naziv KULTURNA ŠOLA. Naziv podeljuje Javni sklad RS za kulturne dejavnosti in pridobili smo ga na podlagi razpisanih pogojev, ki jih je ocenjevala komisija:

• kulturno delovanje na vsaj petih področjih v zadnjih treh letih;
  • razvejanost kulturnih področij;
  • število vključenih učencev v redne in obšolske kulturne dejavnosti;
  • udeležbo in doseganje vidnih rezultatov na selekcioniranih revijah, srečanjih, festivalih in tekmovanjih;
  • obseg izvedenih kulturnih dogodkov za šolsko in zunanjo javnost;
  • način in obseg spodbujanja mentorskega dela za kulturna in umetniška področja;
  • obseg povezovanja med različnimi področnimi dejavnostmi ter med različnimi šolami v skupne kulturne projekte.

Kulturnasola1

Naziv KULTURNA ŠOLA je za nas veliko priznanje, saj je rezultat dobrega in pestrega dela na kulturnem področju. Prejeli smo ga za obdobje petih let, in sicer do 31. 8. 2021, v tem času pa bomo skrbeli, da bo kulturno delovanje na šoli še bolj bogato, saj se bomo tabo bogatili tudi mi.

PREJEM NAZIVA KULTURNA ŠOLA

V petek, 20. 9. 2013, smo bili v Cerkljah na Gorenjskem, kjer je bila na osnovni šoli Davorina Jenka slavnostna prireditev, na kateri so predstavniki Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti  izbranim osnovnim šolam podelili naziv Kulturna šola.

Ta naziv si je s svojim delom na področju kulturnih dejavnosti pridobila tudi Prva osnovna šola in na to smo resnično ponosni.

Na naši šoli poteka veliko kulturnih dejavnosti in trudimo se, da bi jih še dodatno obogatili ter tako še vnaprej potrjevali, da si naziv, KULTURNA ŠOLA, res zaslužimo.