Postopno vračanje učencev v šolske prostore

Spoštovani starši,

Vlada RS je sprejela Okvirni načrt sproščanja omejitvenih ukrepov in postopno vračanje učencev v šolske prostore.

Tako se:

• vzgojno izobraževalno delo za učence 1., 2. in 3. razreda od 18. 5. 2020 izvaja v prostorih šole,
  • vzgojno izobraževalno delo za učence 9. razreda predvidoma od 25. 5. 2020 izvaja v prostorih šole,
  • izvajal se bo dopolnilni pouk ter druge oblike individualne pomoči za učence od 4. do 8. razreda, ki imajo učne težave in težko dosegajo standarde znanja, od 25. 5. 2020 dalje.

V času izvajanja pouka v šoli bomo upoštevali navodila NIJZ in MIZŠ. Učencem bomo zagotavljali ustrezne higienske ukrepe in jim zagotavljali varno učno okolje. Med najpomembnejše ukrepi NIJZ navaja, da naj v šolo naj prihajajo le zdravi otroci, bolni ostanejo doma, med učenci je potrebno vzdrževati primerno razdaljo, upoštevati moramo ustrezno higieno umivanja rok, kihanja in kašljanja.

Starši učencev 1., 2. in 3. razreda ste prejeli natančna obvestila in navodila v zvezi s prihodom učencev v šolo, naslednji teden pa boste natančna navodila prejeli starši učencev 9. razredov in učencev z učnimi težavami.