Predstavitev neobveznih izbirnih predmetov

NEOBVEZNI IZBIRNI PREDMETI

Neobvezni izbirni predmeti v predmetniku osnovne šole predstavljajo tisti del programa, ki ga, glede na interese, želje in zmožnosti, učenci izberejo sami.

Neobvezni izbirni predmeti se izvajajo v 4. 5. in 6. razredu. Učenci lahko izberejo eno ali dve uri izbirnih predmetov ali pa se za obiskovanje izbirnega predmeta sploh ne odločijo. Neobvezni izbirni predmet je učencu na voljo, da ga izbere, vendar se zanj ni potrebno odločiti. Ko se učenec za izbiro odloči, mora predmet v določenem šolskem letu obiskovati in je ocenjen.

Vsi neobvezni izbirni predmeti so praviloma enourni, izjema je le tuj jezik, ki se poučuje v obsegu 2 ur tedensko.

1. in 2. razred
S šolskim letom 2023/2024 nadaljujemo z uvajanjem prvega tujega jezika – angleščina kot neobvezni izbirni predmet.

4., 5. in 6. razred
S šolskim letom 2023/2024 nadaljujemo z izvajanjem neobveznih izbirnih predmetov (glede na število prijav):

Podrobnejše opise predmetov dobite s klikom na brošuro neobvezni izbirni predmet.

(Skupno 1.370 obiskov, današnjih obiskov 1)