Osvobodimo energijo

Na Prvi osnovni šoli Slovenj Gradec je v petek, 21. 9. 2012 in v soboto, 22. 9. 2012 potekal Mirovniški festival –  nacionalni projekt Prve osnovne šole Slovenj Gradec, na katerem so sodelovali učenci in učitelji štirinajstih Unesco šol iz Slovenije,  iz tujih »pobratenih« mest (Hauzenberg, Vöcklabruck in Cesky Krumlov), sodelovali pa so tudi učence in mentorje iz Srbije oz. Gornjega Milanovca, ki so že v preteklih letih poskrbeli za prijetno druženje vseh nas in pripomogli k prepoznavanju njihove kulture.

V petek smo pripravili veliki plesni spektakel. Vsi učenci, učitelji in gostje so plesali v mestnem jedru v Slovenj Gradcu.

Posnetek plesa na Trgu svobode

V popoldanskem času so se učenci družili ob plesu, ustvarjali v Energijski noči in noč preživeli kar na šoli.

V soboto pa smo spoznavali energijo in medgeneracijsko povezovanje v delavnicah.

Z različnimi aktivnostmi smo mlade soočili s pomenom obnovljivih virov in s povezanostjo med   generacijami.

Prijateljstvo, druženje in spoznavanje drugačnosti so vrednote, ki jih  je vredno spoštovati in razvijati. Ob tem spoznavamo drug drugega in pripomoremo k  širjenju pozitivnih vrednot.

Vodja nacionalnega projekta na šoli Valerija Belaj

Foto utrinki UNESCO tabora.

Ples_trg

Petek Sobota