Unesco tabor na OŠ Griže

V četrtek, 12. 10. 2017, smo se tri osmošolke in dve mentorici udeležile  Unesco tabora v Grižah z naslovom Pletemo niti mreže z jubilejem OŠ Griže, ki je praznovala 180 let omembe šolstva v kraju. Ob prihodu in sprejemu v šoli, smo si ogledali predstavo o šolstvu nekoč, kjer smo lahko spoznali nekdanjo učilnico, pouk, strogost učiteljice, pisanje na tablice, oslovsko kazen in klečanje na koruzi, kar nas je vse navdušilo.

Po predstavi so sledile različne delavnice : šport in športne igre nekoč,  ročna dela, lepopisje, kuharska delavnica… Učenke so se  razporedile v delavnice lepopisja, ročnih del in kuhanja, mentorici pa sta si ogledali razstavo o celjskih grofih v muzeju v Celju.

OŠ Griže je nova, moderna, zelo lepa in ima ogromno telovadnico s tribunami in plezalno steno.

Po delavnicah in ogledu je sledila zaključna prireditev ob njihovem 180 jubileju in zaključku Unesco tabora v telovadnici šole, nato pa nas je čakala pot domov.

Na taboru smo se družili z vrstniki, mentorji iz različnih Unesco šol, se imeli lepo in nam bo še dolgo ostal v lepem spominu.