Projekt eTwinning z Italijo, Grčijo, Španijo in Makedonijo

V minulem tednu smo se učenci 1.b razreda še zadnjič preko video klica srečali z našimi prijatelji iz Evrope. Zapeli smo jim angleško pesem “Spring is here”, skupaj pa smo zapeli pesem “If you are happy” – to je bilo res posebno doživetje. Med seboj smo malo poklepetali, nato pa drug drugemu zaželeli vse dobro in se poslovili s prisrčnim “Goodbye…nice to meet you all.”

V našem spominu bo ostalo veliko lepih trenutkov. Med zadnjimi, klepet v dvojicah z učenci iz Španije, kjer so se učenci suvereno predstavili, vprašali po počutju, starosti ter najljubši barvi/živali. Nova izkušnja je zagotovo bila skupno likovno ustvarjanje na temo Svetovni dan čebel v spletnem programu Colorillo, kjer so eno risbo ustvarjali učenci iz vsake sodelujoče šole. Najbolj pa smo se seveda razveselili velikonočnega paketa iz Grčije iz katerega so “poskakali” simpatični zajčki. Seveda smo tudi mi za eno izmed sodelujočih šol pripravili pošiljko velikonočnih zajčkov – kazalk, ki smo jih ustvarili med uro likovne umetnosti; voščilo pa smo izdelali kar skupaj – vsaka sodelujoča šola po dve črki.