Planinski krožek – pohod na grad Vodriž

V četrtek, 16. 11. 2023, smo se s planinskim krožkom odpravili na 2. pohod. Pohoda se je udeležilo kar 33 učencev iz matične in podružnične šole Sele Vrhe. Skupaj z nami pa so se na pot podali tudi trije izkušeni vodiči iz Planinskega društva Slovenj Gradec. Do izhodiščne točke, v Podgorju, nas je odpeljal avtobus, nato pa smo se podali na šolsko učno pot – Zeleno pot z zgodbo do gradu Vodriž. Pot nas je vodila po makadamskih in gozdnatih tleh, skozi gozd, čez travnike, mimo kmetij, grajskega ribnika in že smo ugledali ostanke veličastnega gradu. Tam je bil tudi čas za krajši postanek in malico. Pot je krožna in tako smo pohod končali pri Osnovni šoli Šmiklavž, kjer so učence pričakali starši. Vsi smo se nadihali svežega zraka, prisluhnili zvokom iz narave, si ogledovali okoliške hribe, se dodobra razgibali in prijetno družili v neokrnjeni naravi.

Mentorice: Larisa Boštjan, Ingrid Hovnik, Mateja Praznik