»ZIMSKO-POMLADNI« POHOD NA KREMŽARJEV VRH

Na sončno soboto, 17. 2. 2024, smo se člani šolskega planinskega krožka podali na Kremžarjev vrh. Pohoda se je udeležilo 22 učencev, od 1. do 7. razreda matične in podružnične šole, pod vodstvom planinskega vodnika Jožeta Rotovnika, v spremstvu še dveh vodnikov ter mentoric Larise Boštjan in Ingrid Hovnik. Pridružilo se nam je kar nekaj staršev, za kar smo bili še posebej veseli.

Na pot smo se podali izpred parkirišča pri piknik prostoru Vinišnik. Po travnatih, gozdnih poteh smo grizli kolena in osvojili Kremžarjev vrh. Pot do vrha je hitro minila, saj smo z zanimanjem opazovali krasno naravo (razbrazdana in razrasla drevesa, ogromna mravljišča, domače živali …), se zabavali, smejali ter razigrano klepetali. Navdušili so nas tudi krasni razgledi na Slovenj Gradec, Uršljo Goro ter okoliške hribe. Na koči pod Kremžarjevim vrhom pa smo si privoščili zasluženo malico in dobrote iz nahrbtnika. Varno smo se, po isti poti, vrnili v dolino.

Vse to in še veliko več si bomo vtisnili v lep spomin.

Planinci in mentorice