Nacionalna koordinatorka slovenske mreže Unesco pridruženih šol Mojca Ruter

Z veseljem sporočamo, da je  nacionalno koordinacijo slovenske Mreže Unescu pridruženih šol (kratko: ASPnet) prevzela gospa Mojca Ruter za mandatno dobo štirih let (2024-2028). Gospa Mojca Ruter je pred tem že dolga leta uspešno in zavzeto vodila središče ASPnet za Koroško, sama Prva osnovna šola Slovenj Gradec je bila med prvimi šolami v Sloveniji, ki so se leta 1997 pridružile mednarodni mreži ASPnet in od tedaj v njej aktivno sodeluje. Pred več kot 30 leti, je bilo mesto Slovenj Gradec razglašeno za “Glasnik miru”, naziv, ki ga je podelila Organizacija združenih narodov, katere del je UNESCO. Ta prestižen naziv ni le čast, temveč predstavlja zavezo k spodbujanju vrednot miru, človečnosti, prijateljstva in sodelovanja tako na lokalni kot tudi na širši ravni. Enako poslanstvo pa ima tudi naša mreža šol, ki te vrednote širi med 130 osnovnimi in srednjimi šolami ter vrtci v Sloveniji, obenem pa aktivno sodeluje v globalni mreži ASPnet, v kateri je več kot 12.000 šol z vsega sveta.