TEDEN OTROKA 2024

V tem tednu (7. –  13. 10.  2024) obeležujemo Teden otroka, katerega letošnji slogan je “Otrok, nepopisan list”. Vsi otroci, ne glede na čas in prostor, potrebujejo ljubezen, občutek varnosti, topel in zdrav dom. Potrebujejo igro, znanje, druženje z vrstniki, spodbudo, oporo, pomoč ter priložnosti za razvoj svojih talentov in zanimanj.

Nekaj tega bomo skušali učencem pričarati tudi na naši šoli:

• Učenci 1. razreda bodo svečano sprejeti v šolsko skupnost, prvič pa bodo obiskali šolsko knjižnico in prejeli člansko izkaznico.
  • Učence od 1.-3. razreda čakajo glasbene urice v sodelovanju z Glasbeno šolo Slovenj Gradec, na obisku pa bo tudi Gledališče KU KUC.
  • Učenci 4. in 5. razreda bodo imeli delavnico Bontonček, ki jo bo izvedlo Društvo za teorijo in kulturo hendikepa.
  • Za učence od 6.-9. razreda bodo nekoliko drugače obarvani odmori za malico, saj se bo vrtela glasba po njihovih željah.

Verjamemo, da se bodo imeli v tem tednu, ki je posvečen njim, še posebej lepo.

Mentorica: Petra Šertel