Vpis v 1. razred za šolsko leto 2024/2025

Spoštovani starši,

v mesecu februarju 2024 poteka vpis v prvi razred za šolsko leto 2024/2025.

Vpis na PRVI OSNOVNI ŠOLI SLOVENJ GRADEC bo potekal od ponedeljka, 12. 2. 2024, do petka, 16. 2. 2024.

Svoj termin za vpis boste prejeli po pošti vsi starši otrok, ki imajo stalno/začasno prebivališče v šolskem okolišu in so rojeni leta 2018.

S seboj prinesite osebni dokument otroka.

Starši morate v skladu z Zakonom o osnovni šoli otroka vpisati v šolo v šolskem okolišu, kjer otrok stalno ali začasno prebiva. V kolikor bi želeli otroka vpisati v šolo v drugem šolskem okolišu, je pomembno, da v zvezi z vašimi namerami čim prej obvestite obe šoli.

V kolikor obstajajo utemeljeni razlogi za odložitev vpisa (npr. mnenje vzgojiteljic, mnenje multi-disciplinarnega tima Centra za zgodnjo obravnavo otrok ali drugih strokovnih služb), se lahko všolanje otroka odloži. Starši v tem primeru podate na šolo pisno vlogo za odložitev všolanja.

V primeru, da boste v tednu vpisa odsotni ali vam termin ne ustreza, nas kontaktirajte na tel. št. 02 88 39 930 – Petra Šertel ali na el. naslov: petra.sertel@prva-os-sg.si , da se dogovorimo za drug termin.

Veselimo se srečanja z vami!

Petra Šertel, svetovalna delavka                                         Lidija Konečnik Mravljak, ravnateljica